Kuala Lumpur Sky Bar best infinity pool

Kuala Lumpur’daki En İyi 7 Infinity Pool Oteli

Biliyorum, İngilizce kelime kullandığım için bana kızanlarınız olacak. Eğer ki; Türkçe yazı yazıyorsam kullandığım her kelimenin Türkçe olması için özen gösteriyorum. Fakat ‘Infinity Pool’ dilimizde ‘Sonsuzluk Havuzu’ gibi garip bir karşılığı bulunuyor. Ee tabi; bizim kültürümüzde böyle bir şey olmadığı için dilimizde kullanmak da tuhaf duruyor. Şimdiden yazımda kullanacağım bu kelimeler için affola ifindim…

Kuala Lumpur’daki otellerde adeta ‘Kim daha çok Petronas İkiz Kuleleri’ni görüyor, kim daha güzel havuza sahip?’ savaşı sürüyor. O kadar çok var ve o kadar da güzeller ki… Ben de bunu bir yazıda toplamak istedim. Kuala Lumpur; hem diğer Asya ülkeleri için güzel bir aktarma noktası hem de Türkiye ile yoğun iş ilişkilerinin sürdürüldüğü bir şehir. Hepsini düşünerek özetlediğim; Kuala Lumpur’un en iyi 7 infinity pool otellerini yazdığım bu yazı, mutlaka işinize yarayacaktır.

Traders Hotel by Shangri – La

traders hotel,sky bar,kuala lumpur,infinity pool,petronas Traders Hotel – Sky Bar

Bu kategorideki oteller içerisinde tüm özellikleriyle kesinlikle en çok beğendiğim! Hepsine gittin mi ki en beğendiğim diyorsun?’ diyebilirsiniz. Aslında sadece Traders’a gittim hahah. Ama konumuyla bir sıfır önde başlamasının yanında Sky Bar, bu otelde yer alıyor. Sky Bar, otelin 33. katındaki havuzlu, harika manzara ve konsepte sahip olan kapalı barı. KL’e gece tepeden bakma ve Petronas’a tam karşıdan izleme şansınızın olduğu bu otelde, ışıklandırması, müzikleri ve dekorasyonuyla benden tam not alıyor. Kuala Lumpur’un yanı sıra dünyada da en güzel infinity pool otellerinden olduğu kesin.

İlgili otel linki: http://www.shangri-la.com/kualalumpur/traders/

Mandarin Oriental

Mandarin Oriental Hotel,Kuala Lumpur,infinity pool,petronas, Mandarin Oriental Hotel

Traders Hotel gibi Petronas İkiz Kuleleri’nin karşısında bulunduğundan harika manzaralara şahit olunabilecek bir otel. Odaları, restaurantları  ve MO Barı gerçekten harika. Ama bir Sky Bar’daki gibi harika manzaraya sahip olmadığından puanı kırdım gitti. Havuzunun açık alanda olmasından dolayı da puanını arttırdım. Yüzme havuzunun pek de sonsuzluğu yansıtmadığından tekrar puanını kırdım. Ayy karşılaştırmasını ben bu kadar yapabildim, artık tercih etme kararı sizin…

İlgili otel linki: https://www.mandarinoriental.com/kuala-lumpur/petrona-towers/luxury-hotel

Capri by Fraser

Capri by Fraser,kuala lumpur,infinity pool,petronas Capri by Fraser

Brickfields’e oldukça yakın olan bu otel, odalarında çalışma alanları ve toplantı odasıyla iş seyahatlerinde tercih sebebi haline geliyormuş. Açık alanda bulunan havuz ve çevresi, bana ferah ferah geldi, çok da güzel bir manzaraya sahip. Ama eğlenceli yanından daha çok cool bir havaya sahip. Sanıyorum ki iş seyahatleri ve toplantılarda daha çok tercih edilmesinden kaynaklanıyor. Kenarlardaki özel bölümlere ayrılmış havuzlar da daha bireysel olmak isteyenler için ideal.

İlgili otel linki: http://kualalumpur.capribyfraser.com/en

The Face Suites

The Face Suites-kuala lumpur-petronas-infinity pool The Face Suites

Bukit Bintang bölgesinde yer alan ‘The Face Suites’, binanın 51. Katının açık alanında havuzu bulunuyor. Havuzun dış kenarında hiçbir alanında bulunmaması tam bir sonsuzluğu ifade ediyor. KL ve Petronas İkiz Kulelerini görme yarışında ‘The Face Suites’ da yer alıyor.

İlgili otel linki: http://www.thefacekl.com/

Park Royal Serviced Suites

Park Royal Serviced Suites-kuala lumpur-infinity pool-petronas=PWTC Park Royal Serviced Suites

Kuala Lumpur’daki ‘Kim daha çok Petronas Kuleleri’ni görüyor?’ yarışına girmeyip, KL Kulesi’ni gören oteller yarışını başlatmış bir otel. Binanın 31. katında bulunan havuzunun yanında jakuzi ve kadın / erkek ayrı buhar odaları bulunuyor. Kuşkusuz ki; KL Kulesi ve KLCC manzaralı en iyi infinity pool sahibi olan otel, Park Royal Serviced Suites.

İlgili otel linki: https://www.parkroyalhotels.com/en/serviced-suites/malaysia/kuala-lumpur.html

A loft Kuala Lumpur Sentral

A Loft Kuala Lumpur Sentral-kuala lumpur-infinity pool-petronas A Loft Kuala Lumpur Sentral

Sabah erken saatlerde girip, gece geç saatlerde çıkabilinecek bir havuza sahip olan A Loft Kuala Lumpur Sentral, modern ve rengarenk dekorasyona sahip bir otel. Kuala Lumpur’daki ‘Kim daha çok Petronas Kuleleri’ni görüyor?’ yarışında biraz geride kaldığını söyleyebilirim.  Ama tabi siz ‘Petronas, seni uzaktan sevmek, aşkların en güzeli.’ diyenlerdenseniz; buyrunuz burayı tercih edebilirsiniz.

İlgili otel linki: http://www.aloftkualalumpursentral.com/

Regalia Residence

Regalia Residence-kuala lumpur-infinity pool-petronas Regalia Residence

Regalia’nın 37. Katında bulunan havuz, çok ferah bir alanda konumlandırılmış. A Loft’taki gibi yüksek binalar çok yakınında olmadığından dolayı daha ferah bir havuza sahip. Petronas İkiz Kuleleri’ni ve KL Kulesi’ni uzaktan olsa da karşıdan bakma fırsatı yaratıyor. Otelin yakın çevresinde, The Sunway Putra Alışveriş Merkezi ve Putra Dünya Ticaret Merkezi (PWTC) bulunuyor.

İlgili otel linki: http://www.regaliaresidencehomestay.com/

8 Comments
 • özgür özdemir
  Posted at 10:59h, 21 Ağustos Cevapla

  The Face Suites favorim oldu 🙂 Kuala lumpur’a gidersem. 1 günde olsa havuza girmek için kalınabilir:)

  • kartpostalanilarim
   Posted at 12:55h, 21 Ağustos Cevapla

   Kuala Lumpur’da genel olarak konaklama ucuz olduğundan bence de tercih edilebilir. Havuza girmek ya da konaklamak istemezseniz; akşamları otelin havuz kenarlarındaki barlarını da gidebilirsiniz 🙂

 • Gulsah Cetin
  Posted at 11:08h, 21 Ağustos Cevapla

  Dilimizde karsiligi olmayan kavramlari orijinal haliyle kullanmak en mantiklisi,yoksa anlamsiz ve komik ceviriler ortaya cikabiliyorYazi yine pek guzel bu arada

  • kartpostalanilarim
   Posted at 12:59h, 21 Ağustos Cevapla

   Eveeeet, ben de nasıl anlatacağımı şaşırdım vallahi 🙂 Beğenmene çok sevindim. Artık tanışıyor sayılırız, Gülşah’cım diyebilirim değil mi 🙂

   • Gülşah Çetin
    Posted at 18:22h, 21 Ağustos Cevapla

    Tabii ki,artik arkadasiz

    • kartpostalanilarim
     Posted at 12:56h, 23 Ağustos Cevapla

     Anlaştııııkkkk 🙂

 • Brk
  Posted at 11:31h, 03 Aralık Cevapla

  Sky Bar’ın giriş ücreti var mı?

  • kartpostalanilarim
   Posted at 21:33h, 03 Aralık Cevapla

   Sky Bar her gün partilerin olduğu bir bar. Gününe ve o günün konsept partisine göre giriş ücretleri değişiyor. Bu giriş ücretleri genellikle içki dahil ve uygun fiyatlarda oluyor.

Post A Comment